wtorek, 8 kwietnia 2014

Koktajl kokosowo-pomarańczowy z bananem

Kilka lat temu, gdy zakupiliśmy blender, zachwyciliśmy się przygotowywaniem koktajli, które towarzyszyły nam niemal każdego dnia podczas śniadania lub obiadu.
Obecnie zdecydowanie za rzadko korzystamy z tej opcji, zapominając o tym, że koktajle są pyszne, zdrowe i smakują naszym pociechom oraz nam. A wszystko przez to, że zwycięża leniwa natura człowieka, który chętnie zaległby chociaż z książką nic nie robiąc ;) Wszak wystarczy tylko obrać owoce, wrzucić do blendera, dodać jakiś płyn i gotowe! Śmiało można pić koktajl :)
Zasmakował mi ostatnio koktajl zrobiony na bazie mleka kokosowego (w osobnym poście podaję przepis  na mleko kokosowe) z bananem i sokiem z pomarańczy. Zestaw banan plus kokos jest jednym z moich ulubionych smaków, a pomarańcza przydaje mu pikanterii;) Nie będę rozpisywać się przy tym o walorach zdrowotnych tych składników. Zachęcam Was do wypróbowania! 

Składniki:
1,5 szklanki mleka kokosowego
Sok z jednej dużej pomarańczy
1 banan

Wykonanie:
Wszystko razem miksuję w blenderze i piję na zdrowie :) 

Ps. czy wiedzieliście, że sok z wnętrza kokosa ma skład podobny do osocza ludzkiego, dlatego podczas II wojny światowej był wykorzystywany podczas transfuzji krwi? (czyt. więcej na planetazdrowia).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz